Ecophon Solo™, orijinal akustik bulutudur. Niteliklerini on yıldan uzun süredir, dünyanın dört bir yanındaki sayısız kurulumda kanıtladı

Solo, fikirlerinizi hayata geçirmek için ihtiyaç duyacağınız her türlü şekil ve renkte sunulmaktadır.

Her ihtiyaca uygun bir şekil

Tercihiniz ister daire, isterseniz kare, dikdörtgen ya da başka bir biçim olsun; çok sayıdaki boyut ve şekil seçeneği sayesinde, tasarlamak için gerekli tüm olanaklara sahipsiniz. Büyük veya küçük
Mükemmel akustik nitelikleriyle Solo, göz, kulak ve ruhu memnun eden atmosferler yaratmak için tasarım ve işlevselliğin nasıl uyumlu kılınabileceğine ilişkin en cesur örneğimizdir.

Sağlıklı ses ortamları için

Her zaman olduğu gibi, sürdürülebilirlik odağımız tüm Solo serisi boyunca da vurgulanmış ve bu da onu çevreci bina belgelendirmeleri için mükemmel uygun bir konuma taşımıştır
Hava, Solo panellerin etrafında serbestçe dolaşabildiğinden aynı zamanda termal olarak etkinleştirilmiş yapı sistemlerinde (Thermally Activated Building Systems – TABS) sağlıklı ses ortamları yaratmak için de tercih edilen bir çözümdür.

İleri teknoloji bir tasarım yaratabilme özgürlüğü

Mimari vizyonlarınızı en uç noktaya kadar taşıyabilecek bir tasarım öğesi hakkında ne düşünürdünüz? Ecophon Solo™ Freedom, başka hiçbir yerde bulamayacağınız kendi benzersiz şekillerinizi oluşturmanıza olanak tanır. Fikirlerinize kanat takacak ve standart şekillerle mümkün olanın ötesine geçmenize olanak sağlayacaktır.

 

Solo, akustik bulutu farklı bir perspektiften -yanlardan- görmenize olanak sağlar

Akustik bulutlar konusunda bambaşka bir perspektif

Yüzer tavan Baffle’larımız, akustik bulutu farklı bir perspektiften -yanlardan- görmenize olanak sağlar. Tavandan aşağı sarkıtılan Baffle’lar belirgin hatlar, dalga efekti veya zigzag desenler oluşturmak için kullanılabilir. Duvarlara monte edilerek, ortama ilginç konturlar ve derinlikler eklerler.

Parlak bir tasarım, iyi bir aydınlatmayı hak eder

İster büyük pencerelerden içeri süzülen doğal gün ışığı olsun, isterseniz dikkatle kalibre edilmiş yapay ışık; mimari vizyonunuzu desteklemek için kullanabilirsiniz. Aydınlatma panellerin içlerine, aralarına veya arkalarına kolayca entegre edilebilir veya renkli spot lambalarla ışıklandırılabilir. Akustik bulutun seçilen kısımları renkli spot lambalar ile aydınlatılabilir.

Tasarım fikirlerinizeseviye atlatın

Objelere her zaman farklı açılardan bakabilirsiniz. Bu özellikle, panellerin neredeyse dilediğiniz her şekilde monte edilebildiği Solo söz konusu olduğunda geçerlidir. Panelleri aralıklı montajla tavana yakın takın veya Solo panellerin her iki taraftan da iyi göründüğü gerçeğinden yararlanın

 

Büyüklük sizin tarzınız ise, bununla eşleşecek muhteşem bir Solo çözümü mutlaka vardır

Büyük düşünün – büyük bir etki yaratın

Büyüklük sizin tarzınız ise, bununla eşleşecek muhteşem bir Solo çözümü mutlaka vardır. Standart seride, dikdörtgen ve daire şeklinde pazardaki en büyük akustik panellerden bazıları yer almaktadır. Genellikle büyük, geniş alanlar için tercih edilen bir çözümdür; ancak küçük bir odada gösterişli bir izlenim yaratmak için de kullanılabilir.

Dünyayı rengarenk görün

Renklerin olmadığı bir hayat nasıl olurdu? Renkler sayesinde duyguları, değerleri ve tavırları ifade edebilirsiniz. Yüzer tavan Solo paneller hava ile çevrelendiğinden, odanın arkaplan renkleri daha da ilginç bir etkiye katkıda bulunabilir.
Solo ünitelerin görünür yüzeyinde, Ecophon tarafından geliştirilmiş eşsiz bir yüzey teknolojisi olan Akutex™ FT kaplama yer alır. Akutex™ FT serisi 16 farklı renk sunar.