Ecophon Grubu

Akustik tavanlar, duvar panelleri ve panolar üreten ve satan bir firmaya geldiğinizi düşünebilirsiniz. Haklı olabilirsiniz, ancak burada çalışan veya bizi tanıyan kişilere sorduğunuzda alacağınız yanıt farklı olacaktır.

Ecophon’daki her çalışanın, oda akustiğinin insanlara ve çevreye yararlı, mükemmel bir çalışma ortamının ayrılmaz bir bileşeni olduğuna yönelik aynı tutku ve inancı paylaştığını göreceksiniz. Bu alanda paylaştığımız ortak bilgi birikimi, (en üst kalitede, yenilikçi bir ürün olsa bile) “sadece” üründen çok daha fazlasıdır.

Bu bilgi birikimi bizim için; çalışanlarımıza (çeşitli bilgi paylaşım ağlarına, e-öğrenim modüllerine, konuk eğitmenlere ve diğer girişimlere ek olarak) verilen firma-içi eğitimleri yönetmek ve geliştirmek için özel bir kişiyi görevlendirecek, akustik alanında kendi firma-içi eğitmenlerimizi ve araştırma projelerinde yer alan çok sayıda diğer kişiyi istihdam edecek kadar önemlidir! Bu, hafife aldığımız bir konu değildir.

Bunun elbette birçok nedeni bulunmaktadır, ancak biz bu bilgi birikimini, ürünlerimizi geliştirmekte ve belki de daha önemlisi, tüm dünyaya sunmakta kullanıyoruz. Sadece ürünlerimizi satın alan müşterilerimize değil, ulaşabileceğimiz mümkün olduğunca çok sayıda kişiye… çünkü biz herkesin iyi bir akustik ortamı hak ettiğine inanıyoruz. Her okul çocuğu öğretmenini işitmeyi ve anlamayı hak eder, her hasta stresli bir ses ortamından korunmalıdır, her ofis çalışanı görevine yoğunlaşabilmeli ve iş arkadaşıyla iletişim kurabilmelidir, her çocuk bakım görevlisi çocukları sürekli işitmeyi hak eder ve hiçbir fabrika işçisi gürültülü bir çalışma ortamı nedeniyle güvenliğini riske atmak zorunda kalmamalıdır.

İşte biz BUNU yapıyoruz.

İtici gücümüz şu üç sözcükle özetlenebilir: Tutku. Yeterlik. İnovasyon.