Ecophon BIM objeleri

Ecophon, kapsamlı bir BIM objeleri ürün serisi sunmaktadır

BIM nedir?

Yapı Bilgi Modellemesi (Building Information Modelling – BIM), bir yapı projesinin sanal modellerini oluşturma sürecidir.

BIM objeleri kullanıcılara aşağıdakileri gerçekleştirmeleri için yardımcı olur
– tasarım ve işlevselliği görselleştirme
– zaman, malzeme ve para tasarrufu için projeleri verimli bir şekilde planlama ve hesaplama.

BIMobject® Cloud 150.000 kullanıcıya ve 4.000.000 indirme sayısına ulaşmıştır. Bu veriler BIMObject’i mimarlık, mühendislik ve inşaat sektörü pazarına yönelik BIM objesi bulut çözümü olarak lider konumuna yerleştirmektedir.

Saint-Gobain Ecophon, bimobject.com adresinde Revit ve ArchiCAD için en kapsamlı ürün serilerinden birini yayınladı. Bu, Revit ve ArchiCAD için yaklaşık 50 tavan sisteminin artık BIMobject.com adresinde ve BIMobject Apps’ta yer alması anlamına geliyor.

Objeler, Ecophon’un tavan sistemlerine göre, örneğin boyut seçenekleri açısından tamamen özelleştirilebilir. Bu, kullanıcılara tavan çözümlerini birbirinden farklı projelerde verimli bir şekilde planlamaları ve uygulamaları için yardımcı olacaktır.

revit-logo-1Revit versiyonları, montaj detaylarını ve geçiş çizimlerini sağlamaktadır.

 

archicad-logo-1ArchiCAD versiyonları, kullanıcılara tüm tavan yapısını manuel olarak ayarlama ve yapılandırma olanağı sunmaktadır. ArchiCAD objeleri her tavan çözümü için M taslağı bağlantısı içerir ve aynı zamanda askıların yerleşimlerini sağlar. Bu, kullanıcının boruları ve elektrik bağlantılarını tavanın üzerine yerleştirmesine yardımcı olur.

BIM objelerinde kullanıcılar gerekli tüm bilgilere erişebilecektir, örneğin:

  • ses yutuculuk sınıfları
  • CO2 emisyonları
  • belge bağlantıları

BIM yazılımında, projenin optimize edilmesini, atıkların azaltılmasını ve proje için en iyi çözümün elde edilmesini kolaylaştıran bir Malzeme Nitelik/Nicelik Şartnamesi (Bill Of Material) de oluşturulabilir.