İç Mekan Hava Kalitesi

Ecophon ile akustiği ve iç mekan hava kalitesini iyileştirin

...of Ecophon 3rd generation glass wool products have French VOC A+. Trend son derece açık ve net: yeşil bina sertifikası etiketlerine ve daha düşük emisyonlu ürünlere yönelik artan talep ışığında, iç mekan ortamına daha yoğun bir odaklanma yaşanıyor.

İç mekan ortamının kalitesini birçok faktör etkileyebilir, örneğin:

  • İç mekan hava kalitesi
  • Akustik
  • Termal konfor
  • Aydınlatma kalitesi

Ecophon akustik çözümleri yaşıyor ve soluyor; ancak ürünlerimizin aynı zamanda sağlıklı bir iç mekan hava kalitesi için de iyi olduğunu biliyor muydunuz?

Ecophon 3. nesil cam yünü ürünlerin %96’sı Fransız VOC A+ derecesine sahiptir.

sustainability-leaf-285px-1Ecophon: sağlıklı bir iç mekan ortamı için iyi bir seçimt

Ecophon ürünleri her zaman yasal sınırların çok altında, oldukça düşük emisyon seviyelerine sahip olmuştur. Ve herhangi bir formaldehit katkısı içermeyen* 3. nesil cam yünümüz sayesinde, daha da düşük emisyon seviyelerine ulaştık. Ecophon üretim sürecinde formaldehiti kaldırmak veya bağlamak için herhangi bir temizleyici veya başka bir kimyasal madde hiçbir şekilde kullanmamaktadır. Düşük emisyonlu malzemeler kullanmak, iç mekan hava kalitesini iyileştirmenin önemli bir yöntemidir.

Sürdürülebilir yapıları destekleme

Ecophon’un düşük emisyonlu ürünleri örneğin LEED, BREEAM, DGNB, HQE gibi yeşil bina sertifika şemalarına oldukça uygundur. Yeşil bina projenize Kaliforniya emisyon yönetmeliği (CDPH) ve Fransız VOC yönetmeliği A+, A gerekliliklerini yerine getiren ürünler temin edebiliriz.

Daha iyi bir seçim yapın

Ecophon ürünleri, tanınmış birçok etiket ve düzenleme ile uyumludur. Etiket fikri, müşterinin daha iyi bir ürün seçmesini kolaylaştırmak amacını taşır. Etiketler sınırlama getirilen kimyasal maddeler, bireysel bileşiklerin sınır değerleri ve kullanılan test yöntemleri açısından farklılıklar sergiler.

Fransız VOC A + şu anda 10 μg/m3 sınırı ile, formaldehit emisyonu için en yüksek sertifikasyon seviyesindedir.

various-labels-490-1

Daha iyi hava, daha iyi bir gelecek

107895-teacher-and-pupil-235x150-1

Çocuklar yetişkinlerden üç kat daha fazla hava solur ve hava kirletici maddelere karşı daha duyarlıdır. Bu nedenle, okullarda iyi hava kalitesine ve iyi akustiğe katkı sağlayan malzemelerin kullanılması son derece önemlidir.

EĞİTİM ÇÖZÜMLERİ

Daha iyi hava, daha iyi bir iş günü

97198-sustainability-office-man-235x150-1

Bir ofisteki kötü hava kalitesi, çalışma kapasitesini düşürebilir ve baş ağrılarına neden olabilir. Ecophon’un ofislere yönelik akustik çözümleri hem hava kalitesinin, hem de akustiğin aynı anda iyileştirilmesine yardımcı olur.

OFİS ÇÖZÜMLERİ

Daha iyi hava, daha iyi bir bakım

107881-midwife-235x210-1

Gerek çalışanlar, gerekse hastalar zamanlarının çoğunu iç mekanlarda geçirirler. Birçok durumda hastalar zaten savunmasız durumdadır ve bu da iç mekan hava kalitesini, iyi bir bakım ve iyileşme açısından oldukça önemli bir faktör haline getirir.

SAĞLIK HİZMETİ ÇÖZÜMLERİ


*Formaldehit (CH20), en kapsamlı şekilde değerlendirmeye alınmış maddelerden biridir. 2014 yılında formaldehit, insanlar için kanserojen potansiyele sahip olduğu varsayılarak, CLP Yönetmeliği uyarınca Kanserojen Kategori 1B şeklinde sınıflandırıldı. Yeni sınıflandırma, Avrupa Birliği Resmi Gazetesi’nde yayınlandığı Haziran 2014’te yürürlüğe girdi. Bununla birlikte, yetkililer 1 Ocak 2016 tarihine kadar bir geçiş dönemini öngörerek, tedarikçilerin yeni sınıflandırmaya uyum sağlamasına olanak tanıdı.